Чорний ринок валют в Черкасах: особливості та рекомендації щодо обміну

5 November 2020

Кожен житель Черкас при необхідності обміну валют завжди шукає місце, де можна зробити це найбільш вигідно. Не завжди банки і обмінні пункти потрапляють під цю категорію, тому що їх пропозиції бувають навіть «грабіжницькими». Через це люди звертаються до неофіційних осіб, так як переконані, що це єдиний вигідний варіант. Пропонуємо сьогодні розвіяти всі стереотипи і дізнатися більше про курс валют в Черкасах на чорному ринку.

Чорний валютний ринок і його особливості

обмін на чорному ринку Черкаси

Чорний ринок валюти існує в кожній державі, це невід’ємна частина економіки. Головна причина його появи – це наміри Центрального банку контролювати грошову систему країни і встановлювати власні обмеження. На тіньовому ринку ці обмеження легко можна обійти, тому у нього є свої переваги:

  • не потрібно надавати при собі посвідчення особи та інші документи для обміну;
  • курс у багатьох випадках більш вигідний в порівнянні з банками;
  • немає лімітів по обміну – за один раз можна купити або продати будь-яку суму.

Однак не все так райдужно, адже існують і негативні сторони. На чорному ринку є і обмінники, і так звані «міняйли». Купувати і продавати валюту через них завжди ризиковано. По-перше, ви не можете бути впевнені в справжності купюр. І досить часто вони виявляються фальшивими. По-друге, вам можуть віддати банкноти, які вже давно не ходять в обороті. Особливо часто це відбувається з іноземними валютами, які зустрічаються рідко.

Від чого залежить курс на чорному ринку Черкас

Курс валют на чорному ринку Черкас пов’язаний з тими ж факторами, що і в інших установах. На нього впливає:

обміняти валюту у Черкасах

  • Попит і пропозиція. На міжбанківському валютному ринку в ході торгів доларом встановлюється баланс між попитом і пропозицією. Чим вище попит на інвалюту, тим швидше збільшується її вартість.
  • Показники макроекономіки. Котирування підпадають під вплив таких показників, як ВВП, рівень зайнятості, індекс споживчих цін, сальдо платіжного балансу, ділова активність населення, бюджет країни і зовнішній борг.
  • Дії ЦБ. Національний банк України повинен захищати гривню від стрибків. Це робиться за допомогою коригування процентних ставок, інтервенцій, контролю валютних операцій серед населення і кількості грошової маси в обороті.

Де краще обміняти іноземну валюту в Черкасах

У порівнянні з курсом валют на чорному ринку в Черкасах, в відділенні Money 24 він навіть привабливіший. Також ми пропонуємо зафіксувати його перед проведенням операції, щоб зробити обмін на найпривабливіших умовах. З нами набагато приємніше співпрацювати, тому що ми гарантуємо безпеку всіх відвідувачів і перевіряємо справжність банкнот. А постійні клієнти отримують від нас знижки.